W górskim ośrodku dla dzikich zwierząt w Armenii odzyskują siły niedźwiedzie, które przez lata były trzymane w klatkach jako oznaka prestiżu i bogactwa.
Wiele z nich żyło w złych warunkach, bez właściwego pożywienia i opieki. Po uratowaniu zwierzęta objęto leczeniem oraz rehabilitacją, która ma pomóc im wrócić do lepszej kondycji fizycznej i psychicznej.
Obrońcy przyrody podkreślają, że dawniej na prywatnych posesjach i przy firmach przetrzymywano w Armenii dziesiątki niedźwiedzi.
Choć część zwierząt udało się ocalić, wiele z nich nadal może pozostawać w niewoli w różnych regionach kraju.