Newsletter Biuletyny informacyjne Events Wydarzenia Podcasty Filmy Africanews
Loader
Śledź nas
Reklama

Od konsolet do zarzutów. DJ z Ibizy uznany za szefa narkobiznesu

Znany DJ z Ibizy wskazany jako domniemany mózg międzynarodowego gangu narkotykowego
Popularny DJ z Ibizy oskarżony o kierowanie międzynarodowym gangiem narkotykowym Prawo autorskie  Canva
Prawo autorskie Canva
Przez David Mouriquand
Opublikowano dnia Zaktualizowano
Udostępnij Obserwuj Euronews w Google
Udostępnij Close Button

DJ urodzony w Argentynie, Hugo Bianco, został uznany przez hiszpański sąd za jedną z kluczowych postaci międzynarodowej siatki narkotykowej łączącej Europę i USA.

Didżej występujący w jednych z najbardziej znanych klubów nocnych Ibizy został aresztowany pod zarzutem udziału w międzynarodowej siatce handlu narkotykami.

REKLAMA
REKLAMA

Chodzi o urodzonego w Argentynie DJ-a Hugo Bianco, który występował w dużych klubach, takich jak Amnesia Ibiza, Pacha Ibiza oraz Destino Ibiza. Został on wskazany jako domniemany „mózg” całej organizacji, a Wyższy Sąd Sprawiedliwości Balearów utrzymał wobec niego karę 9,5 roku więzienia oraz grzywnę w wysokości 3 mln euro.

Aresztowanie było częścią operacji „Pertinax”, prowadzonej wspólnie przez hiszpańską Guardia Civil oraz amerykańską agencję Homeland Security Investigations.

Według „Diario de Ibiza” Diario de Ibiza Bianco miał być kluczową postacią sieci działającej między Ibizą, Barceloną i Miami.

Sąd uznał, że zapewniał wsparcie logistyczne, pomagając kurierom przewożącym narkotyki między USA a Europą, a także organizując ich magazynowanie i transport. Miał brać udział w przerzucaniu znacznych ilości MDMA, kokainy, ketaminy i marihuany między wyspami Balearów w okresie od września 2019 do sierpnia 2020 roku.

W 2020 roku na Ibizie, w Barcelonie i Gironie zatrzymano łącznie 21 podejrzanych, w tym podczas przeszukania domu Bianco w miejscowości Jesús w gminie Santa Eulària des Riu. Służby zabezpieczyły wówczas m.in. 38 kg marihuany, 4500 krzaków konopi, 8 kg narkotyków syntetycznych oraz 45 tys. euro w gotówce.

W Miami zatrzymano trzy kolejne osoby i przejęto 15 kg tabletek MDMA oraz 14 kg płynnej ketaminy.

Obecnie uważa się, że Bianco przebywa na Florydzie. On oraz dwóch współoskarżonych, którzy nie stawili się przed sądem, zostali uznani za „zbiegów wymiaru sprawiedliwości”.

Dodatkowe źródła • Diario de Ibiza, Mixmag

Przejdź do skrótów dostępności
Udostępnij Obserwuj Euronews w Google

Czytaj Więcej

"Królowa ketaminy" skazana na 15 lat więzienia za śmierć Matthew Perry'ego

Od konsolet do zarzutów. DJ z Ibizy uznany za szefa narkobiznesu

Global Beatles Day: kim był mors?