Po wyprzedanej serii koncertów i premierze pierwszego singla Céline Dion zapowiedziała nowy utwór, który ukaże się 3 lipca.
Wraz z pozornie niekończącą się kampanią powrotu rok 2026 stał się momentem, w którym Céline Dion została mistrzynią budowania napięcia.
Kanadyjska ikona jest gotowa powiedzieć „pardon”, „bonjour” i „merci” – zgodnie z tytułem jej nowego francuskojęzycznego singla „Pardon, Bonjour, Merci”, zapowiedzianego w poniedziałek w serii trzech wpisów w mediach społecznościowych.
„W tym wierszu brakuje jednego wersu” – napisała tajemniczo Dion pod pierwszym wpisem, na którym widać było jedynie słowo „merci” zapisane jej ręką.
Utwór autorstwa francuskich kompozytorów Renauda Rebillauda i Ycare’a ma ukazać się 3 lipca, a najbardziej oddani fani mogą już dodać go do swoich bibliotek w serwisach streamingowych.
„Pardon, Bonjour, Merci” pojawia się po kwietniowej premierze pierwszego singla z powrotu Céline Dion, „Dansons”, napisanego przez jej wieloletniego współpracownika, a zarazem gwiazdę samą w sobie, Jean-Jacquesa Goldmana.
Teledysk do tej delikatnej ballady, utrzymany w klimacie serialu „Emily w Paryżu”, pokazuje kilka par tańczących i całujących się przy różnych symbolach francuskiej stolicy i ma już w internecie niemal 6,5 mln odsłon.
Powrót Céline Dion trudno sobie wyobrazić bardziej francuski.
Piosenkarka przez lata pozostawała z dala od sceny – jej światowa trasa „Courage World Tour” została przerwana przez pandemię Covid-19, a w 2022 roku zdiagnozowano u niej zespół sztywnego człowieka (Stiff Person Syndrome).
Wielki powrót Dion nastąpił podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. W olśniewającej białej sukni Diora zaśpiewała zapierającą dech w piersiach wersję „Hymne à l’amour” Édith Piaf z samego szczytu wieży Eiffla – bo czemu nie.
Gdy udowodniła, że wciąż jest królową power ballad, fani z niecierpliwością czekali na kolejne wieści.
Te w końcu nadeszły w postaci serii plakatów zapowiedziowych, które na początku roku pojawiły się na ulicach Paryża.
W swoje 58. urodziny w marcu gwiazda z Quebecu ogłosiła nową, pięciotygodniową rezydenturę koncertową w paryskiej Paris La Défense Arena zaplanowaną na wrzesień i październik 2026 roku, „najlepszy urodzinowy prezent w jej życiu”. Sprzedaż biletów ruszyła 7 kwietnia, a wszystkie z 16 koncertów wyprzedały się błyskawicznie.
Na początku miesiąca, widząc rzeszę zawiedzionych fanów, którym nie udało się zdobyć biletów, gwiazda ogłosiła dodatkowych 10 koncertów w maju 2027 roku.
Po serii nowych piosenek i imponującej rezydenturze kolejnym etapem powrotu Dion może być nowy album. Od ulic Paryża po media społecznościowe będziemy wypatrywać kolejnych tajemniczych sygnałów.